Glasbena šola na daljavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

električna kitara :)

3 posters

Go down

električna kitara :) Empty električna kitara :)

Objavlja  kitarajezakon Ned 26 Dec 2010 - 19:04

mene pa zanima ker sem že blizu končanja osnovnih stopenj,če se da iti naprej na še kakšno višjo stopnjo , da če bi se dalo pri temu naučiti tudi igranja na električno kitaro in če se da katera električna kitara je najbolša za začetnika?
zanima pa me tudi če ima znanje ki ga pridobiš pri osnovnih lekcijah na klasični kitari kaj veze pri začetku igranja električne kitare(bolj enostavno: ali je lažje začet igrat na električno kitaro če imaš prej znanje iz klasične kitare?)

upam da sem bil razumljiv,ker pisanje mi ne gre ravno od rok Smile


LP

kitarajezakon

Število prispevkov : 9
Join date : 26/12/2010

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  borut Pon 27 Dec 2010 - 12:07

Pozdravljeni,

seveda, pripravljamo nadljevalna stopnjo, ki bo izšla v letu 2011. Nadaljevalna stopnja bo vsebovala tudi določene lekcije za električno kitaro.

Vse znanje, ki ga že sedaj pridobiš pri naši šoli velja tudi za električno kitaro - seveda!
Če že igraš klasično kitaro - boš zlahka igral tudi električno. Seveda pa se znanje pri električni kitari potem nadgrajuje z različnimi tehnikami, ki so bolj značilne za električno kitaro. Lestvice, akordi ritmi in drugi elementi pa so povsem enaki pri klasični in električni kitari.

Če kupuješ električno kitaro, ti čisto za začetek priporočam kakšno dobro kopijo Fender (cca 300-400 eur če kupuješ v trgovini).

Ne priporočam ti, da kupuješ kitare cenejše od 200eur, ker boš imel probleme z intonacijo, pragovi itd. pa tudi dražje od 500 eur nima smisla kupovati takoj na začetku, ker ne boš opazil kakšne bistvene razlike.

Lp Borut


borut

Število prispevkov : 180
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  kitarajezakon Pon 27 Dec 2010 - 20:54

aha hvala Very Happy no zdj bi pa še uprašov kater ojačevalc se splača zdravn kupt,zato k eni pravjo da je ojačevalc zelo pomembn pr električni kitari Very Happy

lp

kitarajezakon

Število prispevkov : 9
Join date : 26/12/2010

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  borut Tor 28 Dec 2010 - 11:58

Legendarni ojačevalci so seveda še vedno Marshall-i, ki so nekoliko dražji, vendar pri igranje Rock glasbe povrnejo tistih nekaj več eur v obliki "audio-zadovoljstva".

Drugače pa jaz za začetek ne bi pretiraval z ojačevalci, kakšen 50-100W Korg, Rolland in podobno bi bil čisto dovolj. Poleg tega pa bi dodal še kakšen mulitiefekt, tudi ne pretirano drag, 100-150 eur je čisto dovolj.

Pomembno je, da na začetku čim več vadimo tehnično igranje, da igramo kar se da dobro brez tehničnih pomagal. Dražja pomagala pridejo na vrsto kasneje, ko že enkrat obvladamo igranje do te mere, ko vemo kaj sploh hočemo imeti.

Danes je na voljo tako širok spekter glasbe in tehničnih pripomočkov za ustvarjanje le te, da smo včasih že malo zmedeni. Zato sam priporočam postopno pot pri nabavljanju opreme, saj je z relatvno poceni opremo mogoče na amaterskem nivoju zaigrati že kar mogočno muziko.

Pomembne pri električni kitari so tudi strune. Univerzalno dobre, ki jih dobiš povsod so še vedno Fender ali kaj podobnega npr. srednja trdota cca. 5-7 eur komplet. Imaš na voljo tudi precej dražje, ki za začetnika niso opazno boljše, imaš pa tudi precej cenejše, ki pa ti jih ne priporočam.

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 180
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  kitarajezakon Tor 28 Dec 2010 - 18:35

hvala Very Happy

kitarajezakon

Število prispevkov : 9
Join date : 26/12/2010

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  kitarajezakon Sre 29 Dec 2010 - 20:14

http://musicdedi.si/kitare-in-basi/elektri/tanglewood-signature-tsb-58-tsb-58-eb-kitara-elektricna.html

tole kitaro sm najdu in mi je zelo ušeč saj na vidz(k men je najbolša kitara tko k jo poslušam gibson les paul),pa me zanima če sejo splača kupt Very Happy

upam da ne težim preveč,ker res si želimo kupt tako kitaro k bi men najbol koristla pa da bi mi bla tut ušeč,pa da seveda cena ni prehuda Very Happy

kitarajezakon

Število prispevkov : 9
Join date : 26/12/2010

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  borut Čet 30 Dec 2010 - 11:41

Ta je (tehnično gledano) za začetek več kot dovolj. Very Happy

Je pa tako kot sam praviš, najpomembneje je - da je tebi všeč. Kitaro moraš z veseljem in spoštovanjem vzeti v roke in potem z občutkom izvabljati zvoke itd., itd... Če ti kitara v osnovi ni všeč - boš bistveno manj uspešen pri učenju.

Skratka; če ti je všeč, priporočam nakup!

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 180
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  kitarajezakon Čet 30 Dec 2010 - 12:05

no potem kar ste napisal jo bom pol zihr kupu k končam osnovno stopnjo Very Happy

to ste pa lh prepričan da bom z njo delov k z dojenčkom Very Happy

res šenkrat hvala za vse zelo stemi pomagal pr izbiri Very Happy

LP

kitarajezakon

Število prispevkov : 9
Join date : 26/12/2010

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  Klemen Ned 25 Sep 2011 - 20:25

Vprašal bi če je stopnja (samo električne kitare) že zunaj, ali pride za nadaljevalno LP

Klemen

Število prispevkov : 3
Join date : 03/03/2011

Nazaj na vrh Go down

električna kitara :) Empty Re: električna kitara :)

Objavlja  borut Pon 26 Sep 2011 - 11:02

Pozdravljen,

električna kitara bo izšla v nadaljevalni stopnji, ker je osnovna stopnja za obe kitari enaka. Upam, da bo to še letos.

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 180
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu