Glasbena šola na daljavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZAPIS NOT PRI VIŠAJIH IN NIŽAJIH

2 posters

Go down

ZAPIS NOT PRI VIŠAJIH IN NIŽAJIH Empty ZAPIS NOT PRI VIŠAJIH IN NIŽAJIH

Objavlja  teja.ravnik Ned 18 Okt 2020 - 20:34

Pozdravljeni!

Reševala sem naloge 15. in 16. lekcije v igralnem zvezku za kitaro tam pa sem se zapletla pri nalogah, kjer sem opazila, da so nekatere črke pri notah pri višajih in nižajih zapisane s prvo črko z veliko začetnico. Zanima me če je razlika če napišem na primer pri višajih in nižajih s prvo črko z veliko začetnico
( As ali as , Gis ali gis).Kakšen je pravilen zapis? Predvsem me zanima ali je velikost črk pomembna pri notah?

Moram pa priznati, da je paket, ki sem ga kupila pri vas zelo dober saj mi gre igranje kitare zelo dobro do sedaj, samo note me malo begajo.
Zelo bom vesela vašega odgovora.

Lep pozdrav.

Teja

teja.ravnik

Število prispevkov : 3
Join date : 25/06/2020

Nazaj na vrh Go down

ZAPIS NOT PRI VIŠAJIH IN NIŽAJIH Empty Re: ZAPIS NOT PRI VIŠAJIH IN NIŽAJIH

Objavlja  borut Sob 24 Okt 2020 - 16:25

Pozdravljena Teja,

glede zapisa zvišanih not ali znižanih not ni nekega absolutnega pravila, tako da včasih lahko najdemo v literaturi zapis z veliko ali malo začetnico. Običajno te note pišemo z veliko začetnico kadar želimo poudariti da je zvišana ali znižana. Skratka oba zapisa sta pravilna.

Sicer pa je pravilo pri zapisu lestvic, da se durove pišejo z veliko začetnico (npr.C-dur), molove pa z malo (npr. a-mol).

Lep pozdrav,
Borut



borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

ZAPIS NOT PRI VIŠAJIH IN NIŽAJIH Empty Re: ZAPIS NOT PRI VIŠAJIH IN NIŽAJIH

Objavlja  borut Sob 24 Okt 2020 - 16:50

" Predvsem me zanima ali je velikost črk pomembna pri notah?"

Glede tega pa sploh ni pravila, če sem prav razumel vprašanje... Velikost črk je nepomembna.

Skratka, super in le tako naprej cheers

Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu