Glasbena šola na daljavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

uglasitev kitare z napravico

4 posters

Go down

uglasitev kitare z napravico Empty uglasitev kitare z napravico

Objavlja  teja.ravnik Ned 10 Jan 2021 - 14:50

Pozdravljeni!

Pred nekaj časa sem kupila napravico za uglasitev kitare oz. strun ampak sem ugotovila, da ne razumem nekaterih črk ,ki so prikazane na ekranu napravice. Strune naj bi se imenovale E,H,G,D,A in E. Na napravici pa so prikazane črke po vrstnem redu, kot so C, G, B, V, Uc in Ud. Prosim če bi mi znali razložiti pomen črk, ker ne vem ali so to imena strun ali je pa kak drug pomen črk. Kitaro sem že sama probala uglasiti sto napravico ampak nisem prepričana, da sem prav storila, ker ne poznam pomen črk. Nekatere strune mi lepo zvenijo nekatere pa ne. Ali naj kupim drugo napravico?
Za odgovora se že lepo naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav.
Teja

teja.ravnik

Število prispevkov : 3
Join date : 25/06/2020

Nazaj na vrh Go down

uglasitev kitare z napravico Empty Re: uglasitev kitare z napravico

Objavlja  borut Pon 11 Jan 2021 - 19:28

Pozdravljena Teja,
Glede uglaševalnika (tunerja) se mi zdi čudno, da so prikazani omenjeni toni.

Uglaševalnik mora biti namenjen za kitaro »Guitar tuner«, ali kromatičen, ki je univerzalen za vse inštrumente.
(Na uglaševalniku običajno piše za kateri inštrument je namenjen, morda pa je na uglaševalniku majhno stikalo, kjer se premakne na mesto za določen inštrument, če je uglaševalnik za več inštrumentov)

Vendar pozor!
Kitara mora biti pred finim uglaševanjem z elektronskim uglaševalnikom vsaj približno uglašena. Temu je namenjena lekcija uglaševanje kitare, kjer po posluhu prilagodimo vseh 6 strun glede na zvok ki je v lekciji.
Če kitara ni niti približno uglašena potem se pri kromatičnem uglaševalniku prikazujejo toni, ki seveda niso prazne strune. Te (prazne strune) morajo biti E H G D A E, v angleških verzijah lahko tudi E B G D A E (ker je ton H zapisan kot B).

Torej najprej je potrebno kitaro približno uglasiti, potem pa na uglaševalniku pogledati če so tej toni pravilni in jih korigirati, če so še malo previsoki ali  prenizki.

Ampak!
V sodobnem času je mogoče dobiti tudi aplikacije za telefon, ki so enakovredne tunerjem ki so na voljo v trgovinah.

Na primer Boss tuner (za android) je povsem dovolj dober za uglaševanje kitare, so pa tudi drugi, kot npr. Fender.
Vse povedano za elektronske uglaševalce velja tudi za telefonsko aplikacijo, torej najprej približna uglasitev po posluhu, potem pa še fino nastavljanje z aplikacijo.


https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.roland.bosstuner&hl=en&gl=US



V kolikor še ne bi šlo, pa se lahko slišiva preko Skypa in pogledava kaj še »ne špila« Wink

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

uglasitev kitare z napravico Empty Re: uglasitev kitare z napravico

Objavlja  teja.ravnik Čet 14 Jan 2021 - 22:02

Pozdravljeni!

Sem zelo vesela, ker mi je uspelo uglasiti kitaro z vašimi napotki. Very Happy

Lep pozdrav.
Teja

teja.ravnik

Število prispevkov : 3
Join date : 25/06/2020

Nazaj na vrh Go down

uglasitev kitare z napravico Empty Re: uglasitev kitare z napravico

Objavlja  kovac2020 Pet 15 Jan 2021 - 22:49

Uau, dobra fora s to aplikacijo. Full dela! Full hvala! cheers cheers cheers

kovac2020

Število prispevkov : 1
Join date : 15/01/2021

Nazaj na vrh Go down

uglasitev kitare z napravico Empty Re: uglasitev kitare z napravico

Objavlja  CeneB Tor 27 Apr 2021 - 19:42

Super, hvala za informacijo lp

CeneB

Število prispevkov : 1
Join date : 27/04/2021

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu