Glasbena šola na daljavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ali je prehitro ? :)

4 posters

Go down

ali je prehitro ? :) Empty ali je prehitro ? :)

Objavlja  Martin:) Pon 4 Okt 2010 - 14:32

mene zanima če delam lekcije prehitro in če se mi lahko ta "hitrost" kasneje ne obreztuje pri kašnih težjih lekcijah kajti paket imam en mesec sem pa že pri 12. lekciji.kitare prej še nikoli nism igral,rez je pa tudi da vadim vsak dan od pov ure pa tudi do 2 uri in da nekatere vaje ponovi tudi od 3krat do 4krat več kot je priporočeno za minimum.

hvala za odgovor in lep pozdrav

Martin:)

Število prispevkov : 8
Join date : 04/10/2010

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  Tone Pon 4 Okt 2010 - 16:41

Pozdravljen Martin!

Vsi, ki smo se vpisali v GŠD želimo čimpreje "videti" svoj napredek. Zato tako hlastamo lekcije in hitimo. Ali povedano drugače: zaženemo se 200km/uro. Tisto kar pa je bistvo pa pri tem "spregledamo". Namreč: da se "brane" note uskladi z gibi prstov in zapestja pri igranju instrumenta (katerega-koli)avtomatizirajo -seveda v predpisanem ritmu- je potrebno veliko, veliko, veliko vaje. Tudi časovno.

Osebno nisem nič drugačen od tebe. Zato ti lahko iz lastne izkušnje povem, da se nerealno "prehitevanje" -prej ali kasneje- maščuje. Zato, ker se posamezne -a zelo bistvene- lekcije pač premalo utrdi. Naj to ponazorim s primero: prepočasno "branje" not bo v nadaljnjih lekcijah predstavljalo hudo oviro za igranje v predvidenem ritmu. Preprosto zato, ker pri "branju" not ni zadosti časa za dolgotrajneše "ugotavljanje" za katero noto sploh gre. Ritem ti namreč med tem že "pobegne". Mimogrede: na spletni strani si lahko naložiš NoteCard 3.2 (najnovejša verzija), ki je odličen pripomoček za "piljenje" branja not. Ali: le igranje "na slepo" (brez, da gledaš na lego prstov) ti omogoča, da sploh lahko "bereš" note. Da ne omenjam še soodvisnost vseh teh in še drugih faktorjev.

Želel sem ti le povedati, da sama hitros jemanja lekcij ni najbolj bistvena. Učenje kvalitetnega igranja instrumenta definitivno ni "kratkoročno" pač pa je to dolgotrajen proces. Zato je pouk v drugih glasbenih šolah bistveno bolj dolgotrajnejši. Torej ne brez razloga. Vprašanje torej je: do kakšne kvalitete igranja se posameznik sploh želi dokopati. Odgovori si na to vprašanje in boš hitro ugotovil ali delaš v kvalitetno in v okviru programa, ali pa res delaš površno in zato tudi prehitro?? Jaz sem definitivno med slednjimi.

Lp,
Tone

Tone

Število prispevkov : 47
Join date : 21/07/2010

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty :)

Objavlja  Martin:) Pon 4 Okt 2010 - 17:20

aha.čeprav vsaj pomojem mnenju nism ravnoo površen kajti vajo oz pesem ponavljam toliko časa dokler ni slišati identično.bom pa upoštevav to z branjen not ker tukaj sem rez malo bol "šlampast".hvala za odgovor.Bi pa še uprašav(čeprav je malo prezgodaj že ampak bolje prek kot nikoli) če se po tem osnovnem paketu da dobiti še kakšno nadgradnjo?

hvala za vse in lep pozdrav

Martin:)

Število prispevkov : 8
Join date : 04/10/2010

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  borut Pon 4 Okt 2010 - 20:53

Pozdravljen Martin,

Ja, kot pravi Tone, se prehitevanje nekoč maščuje. Vendar če vadiš veliko več kot praviš, lahko delaš tudi malo hitreje. Če te zanima kako igraš pa se prijavi na kontrolno lekcijo in boš dobil informacijo iz prve roke.

Trenutno delamo na nadaljevalni stopnji za klavir, takoj za tem pa je na vrsti tudi nadgranja za kitaro. Tako, da bo v bližnji prihodnosti mogoče dobiti tudi nadgradnjo.


Lep dan še naprej,
Borut


borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  Tone Tor 5 Okt 2010 - 8:32

borut je napisal/a:Če te zanima kako igraš pa se prijavi na kontrolno lekcijo in boš dobil informacijo iz prve roke.

Trenutno delamo na nadaljevalni stopnji za klavir, takoj za tem pa je na vrsti tudi nadgranja za kitaro. Tako, da bo v bližnji prihodnosti mogoče dobiti tudi nadgradnjo.

Borut!

Ali za nakup nadalnjevalne stopnje za klavir že sprejemate prednaročila in ali bo cena enaka sedanji uvodni stopnji? Bo za prednaročnike tudi kaj popusta (šala)?

Lp,
Tone

Tone

Število prispevkov : 47
Join date : 21/07/2010

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  borut Tor 5 Okt 2010 - 12:18

Pozdravljen Tone,

seveda, v prednaročilu bo 10% popusta (ni šala), še dodaten popust pa boste imeli kupci osnovne stopnje.
Obvestilo o prednaročilih in popustih bomo poslali takoj, ko bo približno znan datum izida.

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  Martin:) Tor 5 Okt 2010 - 19:46

aha. hvala za odgovore.zanima me sm še kk zgleda kontrolna lekcija?

lep pozdrav

Martin:)

Število prispevkov : 8
Join date : 04/10/2010

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  borut Sre 6 Okt 2010 - 13:34

Prvo, kontrolno lekcijo boš videl pri 14 lekciji. Tam imamš vsa navodila.
Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  Martin:) Sre 6 Okt 2010 - 19:54

aha hvala Smile

lep pozdrav

Martin:)

Število prispevkov : 8
Join date : 04/10/2010

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  mat Tor 30 Nov 2010 - 18:57

Borut zanima me če prihaja drugi del Klavirske harmonike Very Happy
Čakam že kar nekaj časa, in bi bilo fajn da se spet kaj novega naučim

mat

Število prispevkov : 16
Join date : 13/07/2008

Nazaj na vrh Go down

ali je prehitro ? :) Empty Re: ali je prehitro ? :)

Objavlja  borut Sre 1 Dec 2010 - 12:43

Pozdravljeni,

tudi harmonika pride na vrsto. Bom bolj podrobno odgovoril preko maila.

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu