Glasbena šola na daljavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rekel bom samo - HVALA!

+2
borut
sandl
6 posters

Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  sandl Ned 21 Nov 2010 - 11:27

Pozdravljen team glasbene šole na daljavo!

Lani v takem času sem naročil paket kitara in kljub majhnim dvomom da je to mogoče sem se začel učiti kitaro. Po letu dni, kar je še prej kot po programu lahko rečem da kar lepo špilam melodije ki so v lekcijah pa tudi druge pesmi, če dobim akorde. Kar pa niti ni problem, saj je pesmi z akordi na internetu kolko hočeš.

Ker niti nisem rabil kontrolnih lekcij se kar po tej poti zahvaljujem za res dober program in si želim čim prej nadaljevalno stpnjo cheers

Pozdrav in vse dobro!
Sandi B.

sandl

Število prispevkov : 2
Join date : 03/04/2010

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  borut Sob 27 Nov 2010 - 16:27

Pozdravljen Sandi,

me veseli, da je tako kot praviš. Tudi mi se ti zahvaljujemo za zaupanje in ti želimo veliko veselja ter zabave pri igranju kitare.

P.S. Ko bo nadaljevaljna stopnja na vidiku pa ti vsekakor javimo.

Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  sandl Sob 27 Nov 2010 - 17:56

Hvala.

Lp S

sandl

Število prispevkov : 2
Join date : 03/04/2010

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  grega Sob 11 Dec 2010 - 10:51

Yep! dobro je narejeno. Sem pa novinec tako da imam bolj začetniško vprašanje.
Zanima pa me kateri je boljši prstni udarec z naslonom ali brez? Meni gre boljše z naslonom.

Grega

grega

Število prispevkov : 1
Join date : 10/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  borut Pon 13 Dec 2010 - 22:01

Pozdravljen Grega,

prstni udarec z naslonom je sicer nekoliko lažji za začetnika, vendar je namenjen zgolj igranju na eno ali dve struni.
Kasneje bo potrebno uporabiti udarec brez naslona, saj je s to tehniko mogoče vzporedno igrati tudi base.

Večinoma se uporablja udarec brez naslona, nekateri pa celo kombinirajo base z naslonom + ostali prsti brez naslona.



Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  gojko Ned 26 Dec 2010 - 12:14

Men pa, tej prstni udarci ne grejo najboje. Kaj lahko grem najprej na akorde? pa bi pol šel nazaj na prve lekcije. Al mi bo potem kaj mankalo?

Gojko

gojko

Število prispevkov : 1
Join date : 26/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  borut Pon 27 Dec 2010 - 11:55

Pozdravljen Gojko,

načeloma je mogoče preskočiti prvi del in začeti z drugim delom - akordi.
Čeprav jaz toplo priporočam najprej prvi del, ker je tam veliko napotkov za naprej, takti in podobno.

Tudi če začneš z drugim delom ti proporočam, da se kasneje vrneš še na prvi del, kot tudi sam razmišljaš.

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  Klemen Čet 3 Mar 2011 - 18:44

Sicer sem popolni začetnik, vendar imam veliko željo igrati električno kitaro. imam osnovni paket, videl pa sem videl video "igranje pa zaključeni višji stopnji" in tam je že električna, ali to pomeni da je po osnovni že višja stopnja, ali je še kaj vmes?

Klemen

Število prispevkov : 3
Join date : 03/03/2011

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  borut Pet 4 Mar 2011 - 17:32

Pozdravljen Klemen,

po osnovni je na vrsti nadaljevalna stopnja, ki že počasi nastaja v našem studiu. V tej stopnji je že tudi nekaj lekcij predvidenih za električno kitaro, v glavnem pa je še vse prikazano s klasično kitaro.

Nazadnje pa bo na vrsti višja stopnja, kjer bo električna popolnoma ločena od klasične variante, torej bo na tej stopnji na izbiro paket "električna kitara" ali "klasična kitara". Ne vem pa še natančno, kdaj bo izid le-te.

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  Klemen Pet 4 Mar 2011 - 19:08

A to pomeni vsak paket po leto in pol? Če je tako, potem narediš 4,5 let kitare max čas, in imaš dovolj znanja za 6 razredov v navadni klasični glasbeni šoli.

Klemen

Število prispevkov : 3
Join date : 03/03/2011

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  borut Sob 5 Mar 2011 - 11:06

Ja, vsaka stopnja pomeni leto in pol igranja, realnost o znanju igranja kitare po končani višji stopnji - je podobna kot velja pri klavirju.

Podrobno si bomo pogledali vse elemente igranja kitare, ki se pojavljajo tudiv klasični nižji glasbeni šoli, vendar pa ne bomo šli v takšno specializacijo, saj glasbena šola na daljavo nudi precej širši spekter znanja, kot pa klasična glasbena šola. Namreč; v klasični glasbeni šoli se poučuje samo klasična glasba, kot npr. skladatelji F. Carulli, F. Sor., J.B.Lully in podobno, pri nas pa gremo precej bolj v širino, kar pomeni da poučujemo že na osnovni stopnji igranje z akordi, različne tehnike igranja, itd.

Ta pristop je glede na kandidate, ki se prijavljajo k nam precej boljši, saj lahko kasneje sami razvijajo smer igranja, ki jim je všeč - če seveda želijo. Polega tega pa znajo zaigrati z akordi veliko pesmi, kar pa v klasični glasbeni šoli ni ravno praksa.

Torej še enkrat na kratko - neposredna primerjava med nami in klasično glasbeno šolo ni povsem mogoča, saj klasična glasba nudi spezializacijo predvsem v klasični glasbi (in to znanje je precej na višjem nivou), pri nas pridobljeno znanje pa je precej širše, vendar ne gremo toliko v virtuoznost pri vsaki tehniki posebej.

Če imaš še kakšno vprašanje pa se kar oglasi.

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  lado Sre 22 Jun 2011 - 16:08

Pozdravljeni,

imam paket kitara, zelo dober paket! Zanima pa me al je boljš prijemati prijem G kot je na skicah ali G kot je včasih na videu?

Lp Lado

lado

Število prispevkov : 2
Join date : 22/06/2011

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  borut Pet 24 Jun 2011 - 16:47

Pozdavljen Lado,

obe obliki sta enakovredni. Smile

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Rekel bom samo - HVALA! Empty Re: Rekel bom samo - HVALA!

Objavlja  lado Pet 24 Jun 2011 - 23:02

OK. mi bolj leži tista varianta na skicah v prilogi. Smile
LP Lado

lado

Število prispevkov : 2
Join date : 22/06/2011

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics
» orglje

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu