Glasbena šola na daljavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DVD šola petja??

3 posters

Go down

DVD šola petja?? Empty DVD šola petja??

Objavlja  pevka Sob 1 Jan 2011 - 12:53

Dober dan!

To pa je res edinstvena zadeva učenje petja na dvdju.
Malo sem v dvomih ali se res lahko naučim petja kar na dvdjih. Ni to malo čudno? Razumem da se lahko naučiš igranja kitare ali klavira. Ampak petja? Saj peti že vsi znamo Wink oziroma razumem da te posluša učitelj petja in ti popravlja intonacijo itd.

V bistvu me zanima KAJ SE SPLOH ŠE LAHKO NAUČIM PRI PETJU NA DVDjih oziroma KAKŠNA JE KONKRETNO RAZLIKA MED MOJM PETJEM PRED NAKUPOM IN PO OPRAVLJENI ZADNJI LEKCIJI.??

Hvala za odgovor in srečno novo leto!
Bojana

pevka

Število prispevkov : 2
Join date : 01/01/2011

Nazaj na vrh Go down

DVD šola petja?? Empty Re: DVD šola petja??

Objavlja  borut Ned 2 Jan 2011 - 15:07

Pozdravljeni Bojana,

paket "Šola petja" ni namenjen učenju petja, temveč je namenjen učenju pravilnega petja.

Seveda vsakdo lahko poje po svoje, tako kot lahko npr. vzdiguje uteži. Vendar pa si boste z nepravilnim vzdigovanjem uteži verjetno pokvarili zdravje, prav tako je za zdravje pomembno pravilno petje. Tudi glasilke so v osnovi mišice in pri nepravilnem obremenjevanju se hitro zgodijo različne deformacije.

Paket šola petja vsebuje lekcije, ki prikazujejo pravilen pristop k petju, obravnavajo osnovno pevsko teorijo, prikazujejo tudi petje po notah itd. Torej si po eni strani povečate teoretični obseg znanja, po drugi strani pa si z vajami naučite prisluhniti samemu sebi in oblikujete svoj pevski karakter po svojem okusu.

Poleg tega je nekaj lekcij obikovanih tako, da sami pojete različne duhovne in druge pesmi poleg spremljave klavirja, ki jo dobite na dodatnem CD-ju.

Skratka; po opravljeni zadnji lekciji bo vaše petje zagotovo na višjem nivoju, saj:
- povečate obseg teoretičnega pevskega znanja,
- se naučite poslušati sami sebe in zato bolj samozavestno podajate svoje interpretacije,
- se naučite vaj za izboljšanje intonacije, obseg tonov, ki jh lahko zapojete, itd.
- se naučite pravilnega petja na preponi,
- se naučite vaj za (ogrevanje glasu) upevanje
- se naučite 15 do 20 novih veličastnih pesmi,
- itd.

Seveda vas vse to čaka le ob rednih vajah in pravilnem pristopu.

Lp Borut


borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

DVD šola petja?? Empty Re: DVD šola petja??

Objavlja  pevka Pon 3 Jan 2011 - 12:05

Dober dan!

zahvaljujem se za izčrpen odgovor. Ja, na nekaj vaših poant nisem niti pomislila. No, bom še malo razmislila in če se odločim se oglasim kar direktno pri vas.

Veliko uspeha še naprej,
Bojana

pevka

Število prispevkov : 2
Join date : 01/01/2011

Nazaj na vrh Go down

DVD šola petja?? Empty Re: DVD šola petja??

Objavlja  rozalija Čet 5 Mar 2015 - 22:08

Pozdravljeni, hvala za hitro poslan paket. Bom pa vprašala kar tukaj kar me zanima. Malo sem pogledala vaje in sem videla da je tega kar precej. Sem tudi že malo poizkusila:P Me znaima ali je bolje iti po vrsti kot so naloge, ali je morda bolje da več vadim kar mi ne gre najbolje. Samo potem se mi ne izide po tednih, kaj predlagate? Rozalija

rozalija

Število prispevkov : 2
Join date : 05/03/2015

Nazaj na vrh Go down

DVD šola petja?? Empty Re: DVD šola petja??

Objavlja  borut Ned 8 Mar 2015 - 23:23

Seveda Rozalija, vaje lahko prilagodite svojemu tempu. Najbolj pomembno je, da vsako vajo dobro osvojite, preden se lotite nove. lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

DVD šola petja?? Empty Re: DVD šola petja??

Objavlja  rozalija Ned 8 Mar 2015 - 23:27

Hvala za odgovor,Rozalija

rozalija

Število prispevkov : 2
Join date : 05/03/2015

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu