Glasbena šola na daljavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

klavir, 6. in 8. lekcija, ter 11. lekcija-vaja 2

2 posters

Go down

klavir, 6. in 8. lekcija, ter 11. lekcija-vaja 2 Empty klavir, 6. in 8. lekcija, ter 11. lekcija-vaja 2

Objavlja  lo25 Sob 13 Okt 2012 - 14:34

Sem začetnica igranja klavirja in naletela sem na prvo težavo, ki pa verjamem je le ena izmed mnogih. :-) Zanima me igranje s prestavljanjem. Čisto jasno mi je kadar gre lestvica po vrsti, s tem nimam nikakršnih težav. Te se začnejo kadar note preskakujejo, recimo iz C na H. Rada bi samo odgovor v igralnem zvezku in sicer na vprašanje 10 pri lekciji 6 (s katerim prstom igraš) ter na vprašanje 8 pri lekciji 8. Rada bi opozorila tudi na napako v igralnem zvezku pri lekciji 11 - vaja 2. V zadnjem taktu je napisano da igramo s prstom 1, mislim pa da je pravilno prst 5 (mezinec leve roke).

V upanju na odgovor vas lepo pozdravljam!

lo25

Število prispevkov : 1
Join date : 12/10/2012

Nazaj na vrh Go down

klavir, 6. in 8. lekcija, ter 11. lekcija-vaja 2 Empty Re: klavir, 6. in 8. lekcija, ter 11. lekcija-vaja 2

Objavlja  borut Ned 14 Okt 2012 - 21:36

Pozdravljena,

šolsko se seveda C-durovo (in druge) lestvice zaigra s takšnim prstnim redom, kot je predstavljo v lekciji. Ni pa vedno mogoče tako igrati, saj je treba včasih skakati iz tona na ton, tako da se ta kombinacija ne izide. Takrat pač uporabimo najlažjo kombinacijo, ki je na voljo. Teh kombinacij je običajno več, zato je potrebno v videu slediti - kakšno kombinacijo odigra inštruktorica, kasneje pa nam to že kar "preide v kri".

Lekcija 6 odgovor 10 se nanaša na "šolski" prstni red in ni mišljeno, kot da igramo te note. Torej se odgovor nanaša na prstni red, s katerim se igra lestvica.

Drugi odgovor lekcija 11 vaja 2 pa se verjetno nanaša na note (ne na delovni zvezek). Tam res pride 5 prst, torej mezinec.

Lp Borut

borut

Število prispevkov : 182
Join date : 14/02/2008

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu